Showcases

Background Image

Header Color

Content Color

BACK TO TOP

Aktualnie

Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.

 

KILKA SŁÓW O PROJEKCIE:  Projekt zakłada przebudowę dwóch pomieszczeń pomocniczych, znajdujących się w budynku Przedszkola nr 2 na I piętrze, na salę wielofunkcyjną spełniającą rolę sali gimnastycznej do zajęć korekcyjno-kompensacyjnych, rytmicznych, terapii pedagogicznej i dodatkowych. Sala wielofunkcyjna stworzy dzieciom lepsze, bezpieczniejsze i atrakcyjniejsze warunki edukacji. Przyczyni się to w większym stopniu do rozwoju motoryki dzieci, niedopuszczania do powstawania  wad postawy, korygowania już istniejących, rozwijania zainteresowań, niwelowania deficytów rozwojowych.

 

KILKA SŁÓW O PROJEKCIE:  Projekt ma na celu profilaktyczne badania laboratoryjne kobiet i mężczyzn w kierunku najczęściej występujących nowotworów. W przypadku kobiet są to badania genetyczne genów BRCA1, CHEK2, PALB2, RECQL  i selenu, które występują w nowotworach piersi i jajników. U mężczyzn jest to badanie kału na krew utajoną, pozwalające wstępnie zdiagnozować predyspozycje do raka jelita grubego oraz badanie PSA diagnozujące raka prostaty. Projekt jest skierowany do kobiet od 18 roku życia, u których w rodzinie wystąpił rak piersi lub jajnika i do mężczyzn od 40 roku życia, którzy nie mieli wykonywanych tych badań w ostatnim roku.

 

KILKA SŁÓW O PROJEKCIE: Projekt zakłada zakup sprzętu medycznego do ratowania życia. Sprzęt wykorzystywany będzie na darłowskich kąpieliskach w sezonie letnim oraz w ciągu roku podczas dyżurów ratowników wodnych, a także podczas eventów  i festynów organizowanych przez Miasto, podczas których będą odbywały się pokazy ratownictwa oraz warsztaty udzielania pierwszej pomocy.

 

 Na zdjęciu: Sprzęt ratowniczy zakupiony w ramach realizacji projektu

 

KILKA SŁÓW O PROJEKCIE: Projekt zakłada montaż 4 samoobsługowych, bezpłatnych  stacji napraw rowerów w Darłowie, co pozwoli korzystającym z rowerów na samodzielne i bezpłatne usunięcie usterki technicznej w swoim jednośladzie, bez względu na porę dnia, czas oczekiwania w serwisach bądź konieczność kompletowania i wożenia podstawowych narzędzi do regulacji.

 

 Na zdjęciu: Stacja napraw rowerów przy darłowskim ratuszu

 

„BUDOWA WIATY REKREACYJNEJ WRAZ Z WYPOSAŻENIEM W REJONIE ZBIORNIKA WODNEGO INKULA” w II edycji Budżetu Obywatelskiego zajął 2 miejsce i tym samym został zakwalifikowany do projektów, które będą realizowane w roku 2016.

 

KILKA SŁÓW O PROJEKCIE: Projekt ma na celu budowę ogólnodostępnej wiaty grillowej wraz z wyposażeniem w okolicy zbiornika wodnego Inkula w Darłowie. 

 

Na zdjęciu prace, związane z realizacją projektu.