Showcases

Background Image

Header Color

Content Color

BACK TO TOP

Aktualnie

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

MAMY WYNIKI!

BUDŻET OBYWATELSKI MIASTA DARŁOWO NA 2019 ROK

 

 

W dniu 28 września 2018 r. zakończyło się głosowanie powszechne mieszkańców zmierzające   do wyłonienia projektów, które będą realizowane w 2019 roku      w ramach Budżetu Obywatelskiego.  Z ogromną przyjemnością przedstawiamy zwycięską piątkę:

I miejsce: Zakup krzeseł dla ratowników na kąpieliska nadmorskie w Darłowie 

W ramach realizacji projektu plaże strzeżone zostaną wyposażone w nowoczesne i bezpieczne stanowiska obserwacyjne dla ratownictwa wodnego. Projekt obejmuje zakup sześciu krzesełek obserwacyjnych dla ratownictwa wodnego. Obiekty ruchome będą umieszczane w sezonie letnim na kąpieliskach nadmorskich w Darłowie. Wyposażenie plaż w nowe stanowiska obserwacyjne ułatwi pracę naszych ratowników oraz pozytywnie wpłynie na wizerunek naszych plaż i naszego miasteczka.  Konstrukcja krzesełek jest dostosowana do warunków panujących na plaży. Ze względu na odpowiednią wysokość, zapewniona zostanie lepsza obserwacja osób kąpiących się i wypoczywających na plażach. Krzesełka się wykonane z drewna, co ułatwi ich utrzymanie i konserwację w przyszłości. Zakup pozwoli na wymianę wyeksploatowanych wieżyczek, będących w posiadaniu miasta.

II miejsce: Galeria Morska na Falochronie Wschodnim

Celem realizacji projektu jest stworzenie Galerii Morskiej, która upamiętniłaby zasłużonych ludzi morza oraz instytucji o charakterze morskim, które poniosły szczególne zasługi dla rozwoju gospodarki morskiej w naszym regionie. Oprócz napisu „Galeria Morska” na wschodni falochronie zawisną granitowe tablice.

III miejsce: „Przygotowanie terenu i projektu technicznego „Ławeczki – pomnika z Leopoldem Tyrmandem

Projekt zakłada przygotowanie projektu technicznego i terenu pod rzeźbę, pomnik -ławeczkę Leopolda Tyrmanda na placyku za Bramą Miejską tj. wybrukowanie, posadzenie zieleni, przygotowanie oświetlenia i zlikwidowanie „dzikiego” parkingu – przez odpowiednie oznakowanie terenu.  

IV miejsce: Rodziny darłowskie od 1945 roku

Wystawa „Rodziny darłowskie od 1945 roku…” w Muzeum w Darłowie.  Mottem: „Pokolenie przychodzi odchodzi, a ziemia trwa po wszystkie czasy”. Przypomnienie historii Polaków na ziemiach, które zostały przyłączone do Polski po II wojnie światowej. Pokazanie w pewnej chronologii życia codziennego mieszkańców Darłowa od 1945 roku. Projekt obejmuje zakup gablot, antyram, i innych przedmiotów czy materiałów do przygotowania stałej ekspozycji przedstawiającej „Życie codzienne mieszkańców polskiego Darłowa – od marca 1945 roku”. W związku ze 100 –leciem Odzyskania Niepodległości Państwa Polskiego idea jest taka aby przedstawić ponad 73 letnią historię polskiego Darłowa. To miejsce ma pokazać „Rodzinę Darłowską” – a więc ludzi którzy tworzyli nową historię tej ziemi, tożsamość nowego pokolenia.  

V miejsce: Rewitalizacja placu zabaw przy ul. Wyspiańskiego 5

Projekt zakłada wymianę na ul. Wyspiańskiego 5 części zabawek na nowoczesne atestowane i bezpieczne urządzenia do zabaw dla dzieci. Poprawi to estetykę niszczejącego placu zabaw. Natomiast nowoczesne i kolorowe zabawki umożliwią bezpieczną opiekę nad dziećmi. Z placu będą mogli korzystać również mieszkańcy pobliskich bloków. Wyposażenie placu zabaw w urządzenia zabawowe dla dzieci uatrakcyjni ich pobyt na świeżym powietrzu. Wymiana większości i postawienie nowych zabawek będzie sprzyjało wspólnej i zgodnej zabawie oraz poprawie relacji koleżeńskich.

 

 

Łącznie (za pomocą karty papierowej i elektronicznej) zagłosowało 1369 osób na 7 projektów oddając na nie łącznie 3429 głosów.  Z czego 6 osób oddało głosy nieważne z powodu podwójnego zagłosowania (za pomocą kart papierowej i elektronicznej jednocześnie).

Serdecznie dziękujemy wszystkim głosującym mieszkańcom. Głosy każdego z nas bowiem przyczyniają się  do budowania społeczeństwa obywatelskiego oraz wspierają naszą lokalną darłowską społeczność.