Showcases

Background Image

Header Color

Content Color

BACK TO TOP

Aktualnie

Odwiedza nas 7 gości oraz 0 użytkowników.

BAZA PROJEKTÓW- BUDŻET OBYWATELSKI 2019

 

 

Poniżej prezentujemy Państwu projekty zgłoszone przez mieszkańcow w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019, które uzyskały pozytywną ocenę formalno- merytoryczną i podlegają głosowaniu powszechnemu w terminie 31.08-28.09.2018 r.

 

Tytuł projektu: „Galeria Morska" na Falochronie Wschodnim jako upamiętnienie zasłużonych ludzi morza oraz instytucji o charakterze morskim"

Lokalizacja: Falochron Wschodni w Darłówku Wschodnim

Koszt: 31 908,33 zł

Celem realizacji projektu jest stworzenie Galerii Morskiej, która upamiętniłaby zasłużonych ludzi morza oraz instytucji o charakterze morskim, które poniosły szczególne zasługi dla rozwoju gospodarki morskiej w naszym regionie. Oprócz napisu „Galeria Morska" na wschodni falochronie zawisną granitowe tablice.

 

Tytuł projektu: „Rodziny darłowskie od 1945 roku...."

Lokalizacja: Teren Zamku Książąt Pomorskich - Muzeum w Darłowie.

Koszt: 40 000,00 zł

Wystawa „Rodziny darłowskie od 1945 roku..." Mottem: „Pokolenie przychodzi odchodzi, a ziemia trwa po wszystkie czasy". Przypomnienie historii Polaków na ziemiach, które zostały przyłączone do Polski po II wojnie światowej. Pokazanie w pewnej chronologii życia codziennego mieszkańców Darłowa od 1945 roku. Projekt obejmuje zakup gablot, antyram, i innych przedmiotów czy materiałów do przygotowania stałej ekspozycji przedstawiającej „Życie codzienne mieszkańców polskiego Darłowa - od marca 1945 roku". W związku ze 100 -leciem Odzyskania Niepodległości Państwa Polskiego idea jest taka aby przedstawić ponad 73 letnią historię polskiego Darłowa. To miejsce ma pokazać „Rodzinę Darłowską" - a więc ludzi którzy tworzyli nową historię tej ziemi, tożsamość nowego pokolenia.  

 

Tytuł projektu: Bicykl- Święto Rowerów

Lokalizacja: Teren nad rzeką Wieprzą , na końcu bulwaru, naprzeciwko wejścia do nowej mariny.

Koszt: 40 000,00 zł

Projekt zakłada ustawienie w przestrzeni miejskiej rzeźby roweru/bicykla - nowego atrakcyjnego punktu na turystycznym szlaku Darłowa. Mała rzeźba rowerowa da poczucie, że nasze miasto staje się coraz piękniejsze.  Umieszczenie rzeźby bicykla tzw. małej architektury wpłynie na większe poczucie estetyki, zachęci mieszkańców do spojrzenia na rower jako ciekawy obiekt komunikacji.

 

Tytuł projektu: Przygotowanie terenu i projektu technicznego „Ławeczki -pomnika z Leopoldem Tyrmandem"

Lokalizacja: Teren za Bramą Miejską, przy ul. O.D. Tynieckiego, przed ulicą Zieloną.

Koszt: 40 000,00 zł

Projekt zakłada przygotowanie projektu technicznego i terenu pod rzeźbę, pomnik -ławeczkę Leopolda Tyrmanda na placyku za Bramą Miejską tj. wybrukowanie, posadzenie zieleni, przygotowanie oświetlenia i zlikwidowanie „dzikiego" parkingu - przez odpowiednie oznakowanie terenu.  

 

Tytuł projektu: Literaki szlak turystyczny - śladami bohaterów Tyrmanda

Lokalizacja: - przed dworcem PKP (od strony torowiska),

-na ul. Bogusława X (w pobliżu Kościoła Św. Jerzego),

-na ul. Powstańców Warszawskich ,

-przed zamkiem- ul. Zamkowa,

-na cmentarzu  (przy Kościele Św. Gertrudy),

- na bulwarze przy rzece (naprzeciw Elewatorów),

- przed mostem (dawniej: most zwodzony) - Darłówko ul. Zachodnia

Koszt: 40 000,00 zł

Projekt ma na celu stworzenie literackiego szlaku turystycznego, stanowiącego oznakowanie przez umiejscowienie w różnych punktach Darłowa elementów małej architektury z obrazami z filmu „Naprawdę wczoraj". Zdjęcia z filmu pokażą mieszkańcom i turystom czar dawnego Darłowa oraz przypomną losy bohaterów, których ścieżki życia przywiodły do naszego miasta. Obrazy z filmu „Naprawdę wczoraj"  powstałyby w kilku miejscach na terenie miasta.

 

Tytuł projektu: Rewitalizacja placu zabaw przy ul. Wyspiańskiego 5

Lokalizacja: Teren przy ulicy Wyspiańskiego 5 przed  blokiem w miejscu starego placu zabaw

Koszt: 40 000,00 zł

Projekt zakłada wymianę na ul. Wyspiańskiego 5 części zabawek na nowoczesne atestowane i bezpieczne urządzenia do zabaw dla dzieci. Poprawi to estetykę niszczejącego placu zabaw. Natomiast nowoczesne i kolorowe zabawki umożliwią bezpieczną opiekę nad dziećmi. Z placu będą mogli korzystać również mieszkańcy pobliskich bloków. Wyposażenie placu zabaw w urządzenia zabawowe dla dzieci uatrakcyjni ich pobyt na świeżym powietrzu. Wymiana większości i postawienie nowych zabawek będzie sprzyjało wspólnej i zgodnej zabawie oraz poprawie relacji koleżeńskich.

 

Tytuł projektu: ZAKUP KRZESEŁ DLA RATOWNIKÓW NA KĄPIELISKA NADMORSKIE W DARŁOWIE

Lokalizacja: Kąpieliska nadmorskie:plaża wschodnia i plaża zachodnia

Koszt: 36 900,00 zł

W ramach realizacji projektu plaże strzeżone zostaną wyposażone w nowoczesne i bezpieczne stanowiska obserwacyjne dla ratownictwa wodnego. Projekt obejmuje zakup sześciu krzesełek obserwacyjnych dla ratownictwa wodnego. Obiekty ruchome będą umieszczane w sezonie letnim na kąpieliskach nadmorskich w Darłowie. Wyposażenie plaż w nowe stanowiska obserwacyjne ułatwi pracę naszych ratowników oraz pozytywnie wpłynie na wizerunek naszych plaż i naszego miasteczka.  Konstrukcja krzesełek jest dostosowana do warunków panujących na plaży. Ze względu na odpowiednią wysokość, zapewniona zostanie lepsza obserwacja osób kąpiących się i wypoczywających na plażach. Krzesełka się wykonane z drewna, co ułatwi ich utrzymanie i konserwację w przyszłości. Zakup pozwoli na wymianę wyeksploatowanych wieżyczek, będących w posiadaniu miasta.