Showcases

Background Image

Header Color

Content Color

BACK TO TOP

Aktualnie

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.

Poniżej prezentujemy drugą grupę projektów zakwalifikowanych do głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018.

 

 

 

 

PROJEKT: „Zakup defibrylatorów"

 

Projekt zakłada zakup 7 w pełni automatycznych defibrylatorów, rozlokowanych w różnych punktach miasta. Do obsługi urządzeń nie jest potrzebne przeszkolenie, obsługa odbywa się według komunikatów wydawanych prze urządzenie. Defibrylatory będą umieszczone w budynkach, w których z reguły w godzinach 7.00-22.00 przebywają pracownicy (urzędnicy, obsługa), zawieszone w specjalnych szafkach metalowych w łatwo i ogólnodostępnych miejscach. Punkty rozlokowane w miejscach zapewniających bezpieczeństwo przed kradzieżą i dewastacją urządzeń, w okolicach dużych skupisk ludzi oraz skracających dystans z różnych części miasta do najbliższego defibrylatora.
Przykładowe lokalizacje umieszczenia defibrylatorów:
-Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej,
-Urząd Miejski w Darłowie,
-Terminal Pasażerski w Darłówku,
-Zarząd Portu,
-Biblioteka Miejska w Darłówku,
- Zespół Szkół (Liceum) w Darłowie
-Darłowskie Centrum Wolontariatu.

 

Zdaniem wnioskodawcy Pana Pawła Karskiego: „Defibrylatory zostaną umieszczone w różnych lokalizacjach miasta i obiektach ogólnego i łatwego dostępu, na potrzeby mieszkańców i osób będących w stanie zagrożenia życia."

 

 

PROJEKT: „Beach Soccer Arena Darłowo"

 

Celem projektu jest budowa boiska wielofunkcyjnego do piłki nożnej i siatkowej plażowej. Boisko w całości ma wymiary 30x 40 m. Jest to projekt innowacyjny, gdyż na terenie byłego województwa koszalińskiego byłby to pierwszy stacjonarny tego typu stadion, a w całym kraju jest ich niewiele. Stacjonarne boisko do Beach Soccera byłoby znakomitym uzupełnieniem strukturalnym naszego kompleksu boisk przy ul. Sportowej. Darłowo jest nadmorskim kurortem i takie boisko znacznie rozszerza wachlarz możliwości organizowania imprez sportowych i zdrowotnego rozwoju młodych sportowców.

 

Zdaniem wnioskodawcy Pani Katarzyny Polakowskiej: „Piłka plażowa rozwija się bardzo szybko i staje się coraz bardziej popularna, stąd pomysł na stworzenie boiska wielofunkcyjnego, na którym zainteresowani tym sportem będą mogli rozwijać swoje umiejętności".

 

 

PROJEKT: „Oaza zieleni i rekreacji przy dworcu"

 

Głównym celem realizacji projektu jest zagospodarowanie terenu zielonego przy dworcu (ul. Wyspiańskiego) poprzez stworzenie oazy zieleni i mini placu zabaw dla dzieci.
Zagospodarowanie terenu zielonego i stworzenie bazy roślinności rekreacji będzie odbywać się poprzez: wykonanie nasadzeń, przystosowanie obszaru dla potrzeb mieszkańców przez utwardzenie ścieżek, montaż małej architektury tj. ławki, przystosowanie obszaru dla potrzeb dzieci poprzez montaż urządzeń zabawowych.

 

Według wnioskodawcy Pani Grażyny Lisek: „Realizacja projektu zapewni dzieciom dostęp do miejsca aktywności jakim będzie plac zabaw, natomiast dla dorosłych stworzone zostanie miejsce rekreacji i zieleni".

 

 


PROJEKT: „Trybuny mobilne"

 


Projekt zakłada zakup trybun mobilnych krzesełkowych trzyrzędowych na 156 miejsc. W Darłowie odbywa się wiele imprez sportowych. Trybuny stacjonarne mogą stanąć na stadionie miejskim ale również w każdej chwili mogą być wykorzystane podczas imprez organizowanych przez Miasto w innym miejscu. Trybuny mobilne segmentowe stanowią znakomite uzupełnienie już istniejących boisk, a także pozwalają na rozszerzenie możliwości oglądania imprez sportowo- kulturalnych dla większej liczby widzów.

 

Zdaniem wnioskodawcy Pani Katarzyny Polakowskiej: „Trybuny mobilne są łatwe w montażu, mają certyfikat bezpieczeństwa. Dają widzowi znakomity komfort i wygodę oglądania".

 


PROJEKT: „Mini boisko przenośne"

 

Projekt zakłada zakup boiska mobilnego 10 x 15 m i rozłożenie go na terenie obiektów miejskich w Darłowie, przy ul. Sportowej 1. Boisko mobilne może być wykorzystywane również dla przedszkoli, szkół do organizowania różnego rodzaju imprez sportowych i eventowych. Systemowe mini boisko służy do rozgrywania meczów w piłkę nożną i inne zespołowe dyscypliny sportowe. Tego typu inwestycje sportowe wpływają korzystnie na rozwój fizyczny dzieci i młodzieży oraz integrację społeczną i spędzanie wolnego czasu rodzin z dziećmi.

 

Zdaniem wnioskodawcy Pani Katarzyny Polakowskiej: „Boisko przenośne jest łatwe w transporcie i szybkie w montażu, bezpieczne oraz można je rozłożyć na każdym terenie".

 

 

PROJEKT: „Darłowo- to czuję, tu mieszkam, tu wypoczywam"

 

Celem projektu jest wykonanie i montaż liter przestrzennych - napis Darłowo bądź Darłówko. Napisy przestrzenne to obecnie wizytówka miasta. W każdym z miast stają się ikoną miasta i jednym z jego najczęściej fotografowanych elementów. Zestaw liter docelowo miałby zostać ulokowany na darłowskim rynku i witać wszystkich, którzy na niego przybywają. Jednak można zmieniać jego lokalizację zgodnie z potrzebami.

 

 

Zdaniem wnioskodawcy Pana Artura Wejnerowskiego: „Założeniem jest aby litery zaczęły żyć własnym życiem, stając się chwytliwym hasłem używanym nie tylko przez turystów, ale także przez mieszkańców miasta, które jest znane i rozpoznawalne już nie tylko w Polsce ale i na świecie."