Showcases

Background Image

Header Color

Content Color

BACK TO TOP

Aktualnie

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.

„BAZA PROJEKTÓW OBYWATELSKICH” wybieranych w głosowaniu powszechnym w terminie 31.08.2017r.-30.09.2017r.

 

 

Tytuł projektu

 

Lokalizacja

 

Koszt

Streszczenie (tekst przygotowany przez Wnioskodawcę)

„BIAŁE SOBOTY- BADANIA LEKARZY SPECJALISTÓW”

Teren Miasta Darłowo

40 000,00 zł

„Białe soboty”- to program dla mieszkańców Darłowa pozwalający zwiększyć dostępność do lekarzy specjalistów: endokrynologa, diabetologa, alergologa, kardiologa, urologa. Ma on umożliwić mieszkańcom uzyskanie porady specjalisty bez skierowania oraz długiego oczekiwania. „Biała sobota” byłaby raz w miesiącu przez cały 2018 rok, w każdą z tych sobót dyżurowali by lekarze specjaliści. Każdy lekarz specjalista dyżurował by dwa razy w ciągu roku. Pacjenci zapisywaliby się na listę dostępną w Urzędzie Miejskim. Korzyści związane z realizacją projektu: zwiększenie dostępności lekarzy specjalistów i polepszenie stanu zdrowia mieszkańców.

„GALERIA MORSKA- ponownie w Darłowie”

Falochron Wschodni w Darłówku Wschodnim

31 908,33 zł

Celem realizacji projektu jest stworzenie Galerii Morskiej, która upamiętniłaby zasłużonych ludzi morza oraz instytucji o charakterze morskim, które poniosły szczególne zasługi dla rozwoju gospodarki morskiej w naszym regionie. Oprócz napisu „Galeria Morska” na wschodni falochronie zawisną granitowe tablice.

„RÓŻANA ALEJA SPACEROWA”

Ul. Wojska Polskiego, chodnik przy Placu J. Piłsudskiego lub Park Miejski w pobliżu zabytkowej Bramy przy ul. O.D. Tynieckiego

40 000,00 zł

Celem projektu jest stworzenie bindażu- krytego chodnika zamkniętego półkolistą kratownicą, podtrzymującą pnącza lub gałęzie drzew. Projekt zakłada utworzenie miejsca pobytu i spacerów w niezwykle pięknym otoczeniu – niczym w ogrodzie różanym. W świecie koloru i zapachu, wśród kwiatów, które powstałoby przy placu J. Piłsudskiego lub w parku miejskim przy ul. O. D. Tynieckiego, w sąsiedztwie zabytkowej bramy.

„LITERACKI SZLAK TURYSTYCZNY –ŚLADAMI BOHATERÓW TYRMANDA”

Kilka lokalizacji:

- przed dworcem PKP (od strony torowiska),

-na ul. Bogusława X (w pobliżu Kościoła Św. Jerzego),

-na ul. Powstańców Warszawskich ,

-przed zamkiem- ul. Zamkowa,

-na cmentarzu  (przy Kościele Św. Gertrudy),

- na bulwarze przy rzece (naprzeciw elewatorów),

- przed mostem (dawniej: most zwodzony).

40 000,00 zł

Projekt ma na celu stworzenie literackiego szlaku turystycznego, stanowiącego oznakowanie przez umiejscowienie w różnych punktach Darłowa elementów małej architektury z obrazami z filmu „Naprawdę wczoraj”. Zdjęcia z filmu pokażą mieszkańcom i turystom czar dawnego Darłowa oraz przypomną losy bohaterów, których ścieżki życia przywiodły do naszego miasta. Zdjęcia będą w odpowiedniej oprawie z tekstem, na metalowym lub kamiennym słupku.

„ŁAWECZKA LEOPOLDA TYRMANDA- legendy polskiej literatury”

 

Przy ul. Krótkiej lub ul. Powstańców Warszawskich, obok mostu bądź przy ul. Morskiej 56, przed Kinem Bajka

40 000,00 zł

Projekt zakłada budowę ławki-rzeźby upamiętniającej osobę i twórczość autora książki  „Siedem dalekich rejsów” i filmu „Naprawdę wczoraj”   Leopolda Tyrmanda.  Ławeczka z Tyrmandem –rzeźba pisarza siedzącego na ławce umieszczona zostałaby  przy ul. Krótkiej, Powstańców Warszawskich lub przed Kinem Bajka. Obok znajdowałaby się tabliczka informacyjna o autorze książki i filmu. Pomniki –ławeczki to ciekawe rzeźby w przestrzeni miejskiej pamięci. Mają wymiar artystyczny i społeczny. Odsłonięcie pomnika – ławki może stać się wielkim wydarzeniem kulturalnym miarę krajową. 

„WIATY, ZADASZENIA NAD ŁAWECZKAMI NA AL. JANA PAWŁA II”

Projekt ma powstać nad czterema ławeczkami zlokalizowanymi wzdłuż Al. Jana Pawła II

39 956,55 zł

Projekt zakłada zabudowanie ławeczek miejskich wiatami, osłaniającymi przed wiatrem, deszczem, częściowo przed słońcem. Wiaty ochronne będą przydatne w przypadku potrzeby odpoczynku na trasie rowerowej lub przeczekania niekorzystnych warunków pogodowych.  Wiaty miałby powstać nad czterema ławeczkami zlokalizowanymi wzdłuż Al. Jana Pawła II.

„ZAKUP DEFIBRYLATORÓW”

Kilka lokalizacji:

- Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej,

-Urząd Miejski w Darłowie,

-Terminal Pasażerski w Darłówku,

-Zarząd Portu,

-Biblioteka Miejska w Darłówku,

- Zespół Szkół (Liceum) w Darłowie

-Darłowskie Centrum Wolontariatu.

39 928,00 zł

Projekt zakłada zakup 7 w pełni automatycznych defibrylatorów, rozlokowanych w różnych punktach miasta. Do obsługi urządzeń nie jest potrzebne przeszkolenie, obsługa odbywa się według komunikatów wydawanych prze urządzenie. Defibrylatory będą umieszczone w budynkach, w których z reguły w godzinach 7.00-22.00 przebywają pracownicy (urzędnicy, obsługa), zawieszone w specjalnych szafkach metalowych w łatwo i ogólnodostępnych miejscach. Punkty rozlokowane w miejscach zapewniających bezpieczeństwo przed kradzieżą i dewastacją urządzeń, w okolicach dużych skupisk ludzi oraz skracających dystans z różnych części miasta do najbliższego defibrylatora.

„BEACH SOCCER ARENA DARŁOWO”

Ul. Sportowa, przy Stadionie Miejskim

40 000,00 zł

Celem projektu jest budowa boiska wielofunkcyjnego do piłki nożnej i siatkowej plażowej. Boisko w całości ma wymiary 30x 40 m. Jest to projekt innowacyjny, gdyż na terenie byłego województwa koszalińskiego byłby to pierwszy stacjonarny tego typu stadion, a w całym kraju jest ich niewiele. Stacjonarne boisko do Beach Soccera byłoby znakomitym uzupełnieniem strukturalnym naszego kompleksu boisk przy ul. Sportowej. Darłowo jest nadmorskim kurortem i takie boisko znacznie rozszerza wachlarz możliwości organizowania imprez sportowych i zdrowotnego rozwoju młodych sportowców.   

„OAZA ZIELENI I REKREACJI PRZY DWORCU”

Ul. Wyspiańskiego

40 000,00 zł

Głównym celem realizacji projektu jest zagospodarowanie terenu zielonego przy dworcu poprzez stworzenie oazy zieleni i mini placu zabaw dla dzieci.

Zagospodarowanie terenu zielonego i stworzenie bazy roślinności rekreacji będzie odbywać się poprzez: wykonanie nasadzeń, przystosowanie obszaru dla potrzeb mieszkańców przez utwardzenie ścieżek, montaż małej architektury tj. ławki, przystosowanie obszaru dla potrzeb dzieci poprzez montaż urządzeń zabawowych.

 

„TRYBUNY MOBILNE”

Ul. Sportowa, Stadion Miejski

39 911,04 zł

Projekt zakłada zakup trybun mobilnych krzesełkowych trzyrzędowych na 156 miejsc. W Darłowie odbywa się wiele imprez sportowych. Trybuny stacjonarne mogą stanąć na stadionie miejskim ale również w każdej chwili mogą być wykorzystane podczas imprez organizowanych przez Miasto w innym miejscu. Trybuny mobilne segmentowe stanowią znakomite uzupełnienie już istniejących boisk, a także pozwalają na rozszerzenie możliwości oglądania imprez sportowo- kulturalnych dla większej liczby widzów. Są łatwe w montażu, mają certyfikat bezpieczeństwa. Dają widzowi znakomity komfort i  wygodę oglądania.

„MINI BOISKO PRZENOŚNE

Ul. Sportowa,

Stadion Miejski

37 900,00 zł

Projekt zakłada zakup boiska mobilnego 10 x 15 m i rozłożenie go na terenie obiektów miejskich w Darłowie, przy ul. Sportowej 1. Boisko mobilne może być wykorzystywane również dla przedszkoli, szkół do organizowania różnego rodzaju imprez sportowych i eventowych. Systemowe mini boisko służy do rozgrywania meczów w piłkę nożną i inne zespołowe dyscypliny sportowe. Jest łatwe w transporcie i szybkie w montażu, bezpieczne oraz można je rozłożyć na każdym terenie.

„DARŁOWO- to czuję, tu mieszkam, tu wypoczywam”

Rynek w Darłowie

35 000,00 zł

Celem projektu jest wykonanie i montaż liter przestrzennych – napis Darłowo  bądź Darłówko. Napisy przestrzenne to obecnie wizytówka miasta. W każdym z miast stają się ikoną miasta i jednym z jego najczęściej fotografowanych elementów. Zestaw liter docelowo miałby zostać ulokowany na darłowskim rynku i witać wszystkich, którzy na niego przybywają. Jednak można zmieniać jego lokalizację zgodnie z potrzebami.

„ZAPOBIEGANIE NADPOPULACJI KOTÓW WOLNOŻYJĄCYCH POPRZEZ ICH STERYLIZACJĘ I KASTRACJĘ”

Teren Miasta Darłowo, w zależności od miejsc bytowania kotów wolonożyjących

6 500,00 zł

Celem projektu jest ograniczenie nadpopulacji kotów wolnożyjących na terenie miasta Darłowo, co przyczyni się do zwiększenia komfortu życia zwierząt, ale też mieszkańców, spotykających je na co dzień w swoim środowisku. Projekt obejmuje 50 zabiegów sterylizacji kocic oraz 30 zabiegów kastracji kocurów wolnożyjących z terenu miasta. Odławianie, kontrola po zabiegach oraz odwożenie kotów na miejsce bytowanie będzie się odbywać przy współpracy ze Stowarzyszeniem „My 3 Koty i Psy”, które także pokryje pozostałe koszty związane z projektem, np. karma dla rekonwalescentów, żwirek, koszty transportu i ewentualnego leczenia. Sterylizacja i kastracja pozwoli  na zmniejszenie populacji kotów, a tym samym na zwiększenie ich dobrobytu. Mniejsza liczba zwierząt pozwoli na ich lepsze wykarmienie, leczenie, zabezpieczenie szczególnie zimą przed chłodem.

„MICROCHIP= IDENTYFIKACJA I BEZPIECZEŃSTWO TWOJEGO PUPILA”

Teren Miasta Darłowo

20 000,00 zł

W ramach projektu 390 psów i kotów należących do mieszkańców miasta zostanie zachipowanych na stałe. Celem projektu jest przede wszystkim możliwość identyfikacji psów i kotów posiadających właścicieli na skutek zagubienia, porzucenia  lub sprawowania nieprawidłowej opieki w obszarze naszego miasta. Chip znajduje się pod skórą, nie ma więc obaw, że zwierzę go zgubi w trakcie ucieczki. Do każdego microchipa jest przypisany unikalny numer, który wraz z danymi zwierzęcia i jego właściciela jest wprowadzany do międzynarodowej bazy  danych http://wwww.safe-animal.eu./ Właściciele psów  i kotów będą czuli komfort wiedząc, że ich ukochany zwierzak zostanie odnaleziony. Każdy pies lub kot zostanie zabezpieczony na wypadek zaginięcia czy kradzieży dzięki małemu mikroprocesorowi, który nie powoduje dyskomfortu a zwierzę posiada trwałą wizytówkę właściciela. 

„MIEJSCE ODPOCZYNKU NIE TYLKO DLA ROWERZYSTÓW”

Teren przy ul. Jana Pawła II lub inna lokalizacja wskazana przez Urząd Miejski w Darłowie

40 000,00 zł

W ramach projektu planuje się stworzenie miejsca odpoczynku poprzez ustawienie wiaty, stołu z ławkami, ławek, stołu do pin ponga, stojaka na rowery, koszy na śmieci i grilla w okolicach al. Jana Pawła II.  Miejsce pozwoli na odpoczynek rowerzystom i pieszym w trakcie przemieszczania się przez miasto. Dodatkowe wyposażenie miejsca w grill umożliwi turystom i mieszkańcom zorganizowanie spotkania rekreacyjnego. Miejsce odpoczynku pozwoli rowerzystom i pieszym na chwilę wytchnienia w dalszej drodze lub przeczekanie niekorzystnych warunków pogodowych.  

„ZADASZONE STANOWISKA DLA ROWERÓW”

 

Kilka lokalizacji:

-ul Słowiańska –przy przystanku autobusowym,

-ul. Dorszowa- teren dawnej Hydrobudowy,

- ul. Sosnowa- teren parku

40 000,00 zł

W ramach realizacji projektu powstaną zadaszone stanowiska dla rowerów ustawione w trzech punktach w nadmorskiej części Darłowa, które umożliwią rowerzystom pozostawienie swoich rowerów w bezpiecznym miejscu. Turyści i mieszkańcy, którzy przyjadą rowerami na spacer nad morze, czy plaże będą mogli pozostawić rower w miejscu, które będzie chronić przed słońcem i deszczem.

„PIERWSZY DARŁOWSKI PARKLET (aranżacja miejsca spotkań przy bibliotece miejskiej”)

Ul. Wieniawskiego naprzeciwko Biblioteki Miejskiej

39 952,60 zł

Celem projektu jest stworzenie parklet, przestrzeni dla pieszych, która odpowiada na niedostatek przestrzeni publicznych oraz zieleni w mieście. Parklet jest miejscowym poszerzeniem przestrzeni dla pieszych, które wprowadza się przede wszystkim na ulicach lub miejscach gdzie chodnik jest zbyt wąski. Polega na przekształceniu przestrzeni ulicznej w obszar przyjazny pieszym. W tym celu ustawia się ławki, organizuje się zieleń. Zakładamy lokalizację parkletu w ścisłej zabudowie śródmiejskiej, gdzie najbardziej odczuwalny jest brak zieleni oraz miejsc wspólnego spędzania czasu. Pierwszy darłowski parklet powstanie na deptaku przy bibliotece. Będzie to drewniany podest z siedziskami, otoczony donicami ze zróżnicowaną zielenią. Zamontowany zostanie Internet bezprzewodowy.

„MATCZYNY AZYL CZYLI PLAC ZABAW NA ORLIKU PRZY UL. WYSPIAŃSKIEGO”

 

Orlik znajdujący się przy ul. Wyspiańskiego

39 898,25 zł

Matczyny azyl czyli plac zabaw na Orliku przy ul. Wyspiańskiego zakłada montaż urządzeń do zabaw dla dzieci. Lokalizacja gwarantuje bezpieczeństwo korzystających z tych urządzeń  oraz wyeliminowanie wandalizmu. Centralne usytuowanie pozwoli na połączenie i integrację całych rodzin przez sport i zabawę.

Projekt ma na celu wyposażenie istniejącego Orlika, na terenie którego znajdują się siłownie w nowoczesne i bezpieczne urządzenia zabawowe dla dzieci. Usytuowanie placu zabaw w obrębie ogrodzonego i monitorowanego Orlika pozwoli na trwałość inwestycji, uniknięcia ich niszczenia. Nowy sprzęt będzie wyposażony w certyfikaty bezpieczeństwa i poprawi estetykę tego miejsca po stronie zachodniej. Dzięki tej inwestycji Orlik stanie się pierwszym miejscem w Darłowie, w którym skupią się 3 rodzaje funkcji: sportowa, rekreacyjna i zabawowa dla najmłodszych. Utworzenie placu zabaw w tym miejscu zintegruje mieszkańców –rodziców okolicznych blokowisk. Ponadto najbliżej istniejące elementy placu zabaw znajdują się przy bloku nr 5 i 7. Są to elementy wymagające nieustannych napraw, wyeksploatowane, zbyt daleko położone.